O3 Business Campus ze stacją rowerów Wavelo


2019-07-29
Kolejne krakowskie centrum biznesowe pozyskało stację rowerów miejskich.

Tym razem Wavelo zawitało w progi 03 Business Campus, nowoczesnego kompleksu biurowego klasy A, zlokalizowanego u zbiegu ul. Opolskiej i al. 29 Listopada. Rowery do tego kompleksu zaprosił deweloper Echo Investment i współwłaściciel – spółka EPP. To już 172. stacja rowerowa Wavelo w mieście.

Przeczytaj również:

Wavelo wychodzi naprzeciw potrzebom krakowskich pracodawców. Nowo otworzona stacja rowerów miejskich jest już czternastą stacją sponsorską. Pozostałe znajdują się m.in. przy biurowcach ABB czy Kapelanka 42, przy Galerii Bronowice, Galerii Serenada, Centrum Biznesowym Quattro Business Park i kompleksie Dot Office, którego najemcami są takie firmy jak Shell czy Motorola Solutions. Rozwój stacji sponsorskich jest obecnie naszym głównym priorytetem. Wavelo może być świetną odpowiedzią na wyzwania employer brandingowe i wizerunkowe krakowskich pracodawców. Liczymy, że system rowerów miejskich będzie się nadal prężnie rozwijał, a stacji będzie ciągle przybywać – mówi Albert Wójtowicz, Dyrektor Operacyjny Projektu „Wavelo”.

Rowerowe rozwiązanie na codzienny dojazd do pracy

Stacja rowerów miejskich z pewnością ułatwi codzienny dojazd do pracy blisko 6 tys. pracowników zatrudnionym w firmach wynajmujących biura w O3 Business Campus. Pojawienie się rowerów miejskich w tym miejscu, wpisuje się także w politykę ekologiczną kompleksu biurowego, który stara się wdrażać rozwiązania przyjazne środowisku i wpisujące się w ideę zrównoważonego rozwoju.

- Jako odpowiedzialny deweloper, mamy świadomość, że nasze budynki współtworzą przestrzeń miasta. Chcemy, żeby ją uzupełniały, sprawiały, że będzie przyjazna oraz funkcjonalna. Pracownicy biurowców coraz częściej przesiadają się na rowery, dzięki którym mogą poruszać się po mieście szybciej, zdrowiej i przyjemniej. O3 Business Campus zapewnia infrastrukturę, której potrzebują ci, którzy na co dzień przyjeżdżają do pracy własnym rowerem, a współpraca z Wavelo ułatwi poruszanie się po mieście tym, którzy wybierają rower miejski – mówi Joanna Nicińska, dyrektor regionalny Echo Investment.

Jak podkreśla Sylwia Piechnik, Head of Office Leasing w EPP: Stacja sponsorska rowerów miejskich przy O3 Business Campus idealnie wpisuje się w naszą strategię. Tworzymy miejsca przyjazne rowerzystom, co konsekwentnie wdrażamy we wszystkich naszych biurowcach. Priorytetowe są dla nas rozwiązania korzystnie wpływające na środowisko. Wierzymy, że dzięki nowej stacji pracownicy 03 Business Campus będą jeszcze chętniej i częściej przyjeżdżać do pracy rowerem. Zachęca do tego nie tylko bliskość ścieżek rowerowych w okolicy, ale również udogodnienia dla rowerzystów w naszych budynkach.

 

Wavelo to jeden z najnowocześniejszych systemów rowerów miejskich w Europie. Jednoślady posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. Krakowskie rowery miejskie utrzymywane są w ruchu przez BikeU, operatora innych innowacyjnych bezobsługowych wypożyczalni miejskich w Polsce. BikeU to druga co do wielkości prowadzonych projektów spółka na polskim rynku, będąca dostawcą i operatorem rowerów publicznych. Jej dorobek to duże projekty w pięciu polskich miastach (Szczecin, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, a teraz Kraków i Jastrzębie-Zdrój).

Od dwóch lat polski operator jest częścią francuskiej Grupy Egis, która jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie. Nadesłał:

PRinspiration

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl