Krakowianie chcą być bardziej eko – rowery miejskie Wavelo przed Galerią Krakowską


2019-05-16
Moda na ekologię trwa w najlepsze, również w grodzie Kraka. Wyrazem zwiększonego zainteresowania mieszkańców Krakowa korzystaniem z rowerów jest stworzenie kolejnego punktu rowerów miejskich Wavelo, tym razem przy jednym z najpopularniejszych miejsc na mapie miasta, tj. przy Galerii Krakowskiej.

Krakowianie na każdym kroku udowadniają, że ekologiczny styl życia jest im bliski, a nurt zero waste z dnia na dzień zyskuje coraz więcej zwolenników. Krakowska ulica pełna jest osób z materiałowymi torbami na zakupy, pijących napoje z własnych lub papierowych kubków, czy korzystających z transportu miejskiego i poruszających się na rowerach.

Przeczytaj również:

Rowery Wavelo blisko mieszkańców Krakowa

Rowery Wavelo obecne są w Krakowie już ponad 2.5 roku, w tym czasie zdążyły się na stałe wtopić w krajobraz miasta, zyskać sympatię mieszkańców oraz status rowerów miejskich. W sumie w Krakowie istnieje blisko 170 stacji, nie tylko w centrum miasta, ale też w dzielnicach położonych na obrzeżach, np. na Bronowicach Małych, Prądniku Białym czy na Osiedlu Złotego Wieku. Mieszkańcy miasta i turyści przemierzają na rowerach Wavelo niemal 300 000 km miesięcznie, a kolejne stacje rosną jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Jesteśmy otwarci na potrzeby mieszkańców Krakowa w zakresie dostępu do rowerów miejskich Wavelo. Wsłuchujemy się w ich potrzeby i w miarę możliwości je realizujemy. Tak też było ze stworzeniem kolejnego, drugiego już punktu Wavelo przy ul. Pawiej. Wspólnie z Galerią Krakowską zdecydowaliśmy, że przy jej głównym wejściu powstanie nowy punkt Wavelo. Już w kilka dni po uruchomieniu zanotowaliśmy tam niemal 200 wypożyczeń, co tylko pokazuje, że nasza decyzja była słuszna - mówi Albert Wójtowicz, Dyrektor Operacyjny Projektu „Wavelo”.

Do Galerii Krakowskiej na rowerze

Również krakowskie galerie handlowe starają się wpisywać w tak popularny dziś nurt eko. Przykładowo, Galeria Krakowska od lat podejmuje działania proekologiczne. Jednym z wyrazów zaangażowania w działania mające polepszyć komfort klientów i chronić środowisko, jest udostępnienie przed Galerią rowerów miejskich Wavelo. Już dawno zauważyliśmy, że wielu naszych klientów wybiera rower jako środek dojazdu do nas. Teraz, gdy rowery miejskie zawitały wprost przed nasze wejście główne, dotarcie do naszej Galerii jednośladem będzie jeszcze prostsze mówi Jarosław Szymczak, Dyrektor Galerii Krakowskiej.

Wavelo to najnowocześniejszy system rowerów miejskich w Europie. Jednoślady posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. Krakowskie rowery miejskie utrzymywane są w ruchu przez BikeU, operatora innych innowacyjnych bezobsługowych wypożyczalni miejskich w Polsce. BikeU to druga co do wielkości prowadzonych projektów spółka na polskim rynku, będąca dostawcą i operatorem rowerów publicznych. Jej dorobek to duże projekty w pięciu polskich miastach (Szczecin, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, a teraz Kraków i Jastrzębie-Zdrój).

Od dwóch lat polski operator jest częścią francuskiej Grupy Egis, która jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Diana Borowiecka

tel. 509 850 677
e-mail:
diana.borowiecka@bikeu.pl

 Nadesłał:

PRinspiration

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl