Rowery miejskie w Porcie Łódź


Rowery miejskie w Porcie Łódź
2018-03-13
Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią cieplejsze dni. Warto zatem przygotować swoje jednoślady do nowego sezonu i przesiąść się na rowery. W Porcie Łódź także można już skorzystać z rowerów miejskich, które po zimie pojawiły się na stacji zlokalizowanej na parkingu Centrum, w sektorze A.

Miłośnicy dwóch kółek mają do dyspozycji w Porcie Łódź stację Łódzkiego Roweru Publicznego na 10 jednośladów oraz 15 miejsc, gdzie rower można odstawić. Co trzeba zrobić aby skorzystać z takiego transportu? Jeśli zaczynamy dopiero korzystać z roweru miejskiego, należy najpierw zarejestrować się na stronie http://www.lodzkirowerpubliczny.pl/ i zasilić konto kwotą minimum 20 złotych. Kwota ta będzie przeznaczona na kolejne wypożyczenia rowerów. Opłaty można dokonać kartą płatniczą w terminalu na stacji lub przez internet za pomocą przelewu oraz BLIKIEM. Po aktywacji konta wystarczy podejść do terminalu i wpisać numer telefonu, PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike (operatora roweru miejskiego) na urządzenia mobilne. Konta dotychczasowych użytkowników są oczywiście aktywne w nowym sezonie.

Przeczytaj również:

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, a jeżeli użytkownik zidentyfikuje się przy terminalu kartą Migawka, bezpłatny czas wydłuża się do 25 minut. Za dłuższe wypożyczenia zapłacimy zgodnie z cennikiem umieszczonym na stronie internetowej i każdym terminalu.

Według danych firmy Nextbike w ubiegłym roku łódzkie rowery zostały wypożyczone 1,3 miliona razy, a w systemie zarejestrowanych jest ponad 90 tysięcy osób. Przypomnijmy, że stacja rowerowa w Porcie Łódź była pierwszą w Łodzi sponsorską stacją Łódzkiego Roweru Publicznego, ufundowaną przez Centrum oraz sklep IKEA. Obecny sezon rowerowy potrwa do końca listopada.Nadesłał:

beyondpr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl