Dlaczego warto kupić rower miejski?


Dlaczego warto kupić rower miejski?
2018-06-12
Ostatnimi czasy coraz popularniejsze staje się poruszanie się po mieście na rowerze. To świetny sposób na to by szybko i sprawnie pokonywać korki w mieście oraz by zachować kondycję i dobre samopoczucie. Rowery miejskie - tylko dla kobiet?

Mitem jest, że na rowerach miejskich jeżdżą tylko kobiety. To prawda, że rama w kształcie łabędzia jest doceniana przez kobiety z racji tego, że wygodnie można zejść z roweru (szczególnie, kiedy ma się na sobie spódnicę), ale mężczyźni również doceniają wygodę jaką oferuje rower miejski.

Zanim kupimy odpowiedni rower dla siebie, powinniśmy się zastanowić czego nam potrzeba. Rower miejski (popularnie zwany 'holenderski') charakteryzuje się tym, że ma duże koła. Koła o wielkości 28-29 cali nikogo nie dziwią, ale nie sprawiają problemów w opanowaniu jazdy na takim rowerze.

Dodatkowo każdy, kto ma zamiar kupić rower miejski powinien się zastanowić czy w takim rowerze chce mieć tradycyjne hamulce, które uruchamiamy za pomocą rąk czy tzw. torpedo, czyli hamulec nożny. Wiele rowerów do miasta ma tego typu hamulce i jeśli nie jeździmy innymi rowerami (np. szosowymi czy MTB) to taki hamulec nie powinien sprawić nam problemów. Jeśli natomiast w weekendy uprawiamy mniej miejskie kolarstwo - warto będzie poszukać roweru miejskiego z tradycyjnymi hamulcami. Dzięki temu nie nabierzemy nawyków, które mogą nam utrudnić jazdę innym rowerem.

Kolejnym elementem, na który dobrze jest zwrócić uwagę, gdy chcemy kupić rower miejski, są przerzutki. Rowery mogą mieć przerzutki lub nie muszą. Są rowery miejskie w których mamy tylko jedną przerzutkę, ale są też takie które przerzutek nie mają lub mają przerzutkę w piaście.

Jeśli chodzi o rowery miejskie, które nie posiadają przerzutek to może się to rozwiązanie okazać zbyt kłopotliwe. Niemożność zmiany biegów może powodować, że jazda nie będzie zbyt komfortowa na podjazdach pod górę lub jeśli zechcemy się szybko rozpędzić. Nie będziemy w stanie zmienić biegu, więc tego typu sytuacje mogą sprawić problemy.

Jeśli zaś chodzi o rower miejski z przerzutką w piaście to jest to rozwiązanie o tyle korzystne, że biegi możemy zmieniać na postoju, a nie tak jak w przypadku 'zwykłych' przerzutek podczas pedałowania.

To, jaki rower miejski wybierzemy zależy od wielu czynników, niemniej jednak warto się zastanowić nad zmianą środka lokomocji i ominąć korki.Nadesłał:

StudioRowerowe.pl
http://studiorowerowe.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl